fbpx

Guanicid. Čistý bazén, vírivka aj bez chlóru

Návod ako mať v bazéne či vírivke priezračnú vodu bez použitia chlóru

Poznáte to.

Prejde pár dní počas, ktorých sa do bazéna nedostanete a keď príde ten deň, deň D a vy konečne máte čas na relax v bazéne či vírivke voda je znovu zakalená, smrdí ba dokonca je plná rias. Poviete si: Ako to ? Veď som tam dal chémiu z každej krabice trochu a zas to nefunguje!

/var/www/vhosts/prvaskolaokupelniach.sk/httpdocs/W/wp content/uploads/2015/07/špinavý bazén
špinavý bazén

 

GUANICID / Vodnář

guanicid/vodnář

Je ako vaše dokonalé auto, spĺňa vaše nároky na výkon, priestor, pohodlie a cenu. Pôsobí kompexne, nemá vplyv na pH vody, vydrží vyššiu teplotu vody (výrivku) a nestratí tým účinnosť, nepoškodzuje konštrukciu ani technológiu bazéna, ale predovšetkým nevysušuje pokožku, nevyvoláva alergické reakcie, nedráždi oči ani sliznice, dávkuje sa len 2x mesačne.

GUANICID je riešením pre majiteľov rodinných bazénov a výriviek, ktorí hľadajú možnosť, ako sa kúpať zdravo a jednoducho udržať vodu čistú.

Aká je to zdravá bazénová voda? Je čistá, bez rias či choroboplodných zárodkov a je jedno či sa o takýto výsledok postaral chlórový, bezchlórový alebo iný systém.

 

Stále viac ľudí prechádza z chlórovej dezinfekcie na iný typ hlavne kvôli zápachu, páleniu slizníc a vysúšaniu pokožky chlórom.

Skvelá voľba je GUANICID, ktorý tieto nepríjemné vlastnosti nemá, a napriek tomu je voda ošetrená.

DÁVKOVANIE

Pre zdravé kúpanie a priezračne čistú vodu stačí udržovať vo vode koncentráciu GUANICIDU asi 1 liter tekutiny na 25 metrový plavecký bazén.

GUANICID môžete použiť ihneď, podľa veľkosti bazéna odhadnete štvrť až pol litra a každých 14 dní večer po kúpaní dolejete z fľaše priamo do bazéna pri spustenej filtrácií. Filtrácia sa postará o vyčistenie a dezinfekciu vody.

Ak prelejete nemusíte sa báť, Guanicid Vám neuškodí. Stačí dlhšie počkať s ďalšou aplikáciou. Prevádzka s GUANICIDOM je úsporná. Cena 1l balenia je cca 15€

GUANICID  je skvelý dezinfekčný prostriedok ale nedokáže zoxidovať organické nečistoty, ktoré sa v bazénovej vode počas sezóny tvoria.

Jeho účinok preto musíme kombinovať s kyslíkovou chémiou, alebo 1-2x ročne na pár dní, keď bazén či vírivku nepoužívame s chlórovou chémiou.

Ako na čistenie / napustenie bazéna, vírivky

– dezinfikujte, vyumývajte vírivku /bazén
– naplňte bazén vodou
– zapnite filtráciu na 6–8 hodín, aby sa odstránili možné mechanické nečistoty
– stabilizujte tvrdosť
– upravte pH vody
– dávkujte prípravok GUANICID / Vodnář
– zapnite cirkuláciu / ohrev na tak dlhú dobu, aby došlo k úplnému premiešaniu prípravku a zahriatiu vody na požadovanú teplotu.

 

 Tvrdosť vody 

Na  kvalitu vody má taktiež vplyv jej tvrdosť. Ideálne hodnoty tvrdosti vody zodpovedajú 7–12°N. Pri vyšších hodnotách tvrdosti vody nad 25°N a pH môže dochádzať k vzniku usadenín.

Ako najjednoduchšie overiť či máte tvrdú vodu ?

Prejdite po pár dňoch rukou po stenách bazénu či výrivky a ak cítite že sú drsné, či dokonca vám na rukách zostane biely prášok máte tvrdú vodu 🙂

Pre takto tvrdú vodu je nutné použiť prípravok, ktorý zabráni vylučovaniu a usádzaniu vápenatých a horečnatých solí. Prípravok treba použiť hneď po napustení bazéna.

rekonstrukcia kupelne

Aká je správna hodnota pH 

Ideálna hodnota pH je 7,2–7,6. Pokiaľ je pH vody v bazéne v inom rozmedzí, dochádza k zníženiu účinnosti dezinfekčných prípravkov, vylučovaniu solí, vzniku zákalov pH >7,6 a korózii kovových dielov či blednutiu farieb plastov a fólií pH <7,2.

Pri používaní bazéna, výrivky sa pH vody mení podľa zloženia a tvrdosti vody. Správnu hodnotu pH zistíte pomocou testovacích prúžkov. GUANICID ovplyvňuje pH len veľmi málo, odporúčame kontrolovať hladinu cca 1x týždenne.

 

Dezinfekcia 

guanicid / vodnar

Štartovaciu dávku GUANICID 30 ml/m3 vlejte priamo do vody pri zapnutej filtrácii, ktorá guanicid premieša. Počas dávkovania, premiešania musí byť bazén, výrivka bez osôb. Kúpať sa môžete až po premiešaní vody. Následne dávkujte 15 ml/m3 každých cca 14 dní, pri extrémnych teplách a zaťažení každých 10–7 dní.

Riasy 

GUANICID má aj algicidnú účinnosť, nie je nutné dávkovať prípravok NA RIASY. Pri pravidelnom ošetrovaní, filtrácii a výmene vody pri výrivkách cca raz mesačne minimálne 1/3 vody by ste sa s riasami vôbec nemali stretnúť.

 

 Filtrovanie 

Každý dlhodobo používaný bazén, výrivka by mala mať kvalitnú filtráciu ideálne pieskový filter. Samozrejmosťou je dostatočne výkonná cirkulácia, ktorá zabezpečí premiešanie vody v celom objeme. Celý objem vody v bazéne musí prejsť filtráciou aspoň raz za 24 hodín, pri výrivkách niekoľkokrát. Dobrá cirkulácia, prídavný vodopád či fontána pomáhajú rozptýleniu vody a zabraňujú vzniku miest kde voda stojí, nefiltruje sa. Filter je nutné preplachovať minimálne 1x týždenne pri bazéne, pri výrivke čím častejšie tým lepšie 🙂

 

Prechod z chlóru na GUANICID 

Kedykoľvek bez akejkoľvek prípravy.  Guanicid a chlór spolu nereagujú, nevznikne žiadny zákal ani zápach. Ak prejdete z chlóru na guanicid voda by mala byť v dobrej kondícii tzm. nie je potrebná šoková dezinfekcia ( zvýšená prvá dávka )

Prezrite si aj prezentáciu: Ako si správne vybrať vírivku 

[mashshare]

Zdroj: huradozahrady.com

 

kupelnova prirucka


kupelna snov


graficky navrh kupelne

2 komentáre k “Guanicid. Čistý bazén, vírivka aj bez chlóru”

  • Pekný deň,

   Je množstvo riešení ohrevu vody ale všetky niečo stoja vždy musíte počítať s prvotnou investíciou a prepočítať následnú návratnosť.
   Môžeme sa o to m pozhovárať a nájsť vhodné riešenie. Napíšte do emailu alebo zavolajte.

   Odpovedať

Vložiť komentár